Swiatynia okładka
Nowa książka Gajdów
Świątynia. Wprowadzenie do kontemplacji
 
Zapraszamy do sklepu

Świadectwo Jacka

Po rekolekcjach dla mężczyzn w październiku 2011

Rekolekcje dla mężczyzn okazały się być niezwykłym czasem. Po pierwsze był to czas modlitwy. W codziennym życiu trzeba go wyrywać, tam, pomimo raczej napiętego planu dnia, był. Po drugie niezwykłe konferencje, pełne informacji, przykładów z praktyki zawodowej Marcina i, co rzadko spotykane, własnego świadectwa. Po trzecie męskie rozmowy na tematy najważniejsze – nie kobitki i samochody, ale naprawdę ważne rozmowy. Wyjeżdżając tam, żona powiedziała, że będzie super, bo spotkam się z fajnymi facetami i będę mógł z nimi pogadać. Odpowiedziałem, że nie wiem jak to będzie, bo przecież ja nie piję... J. Miała rację. Po czwarte cisza. Tak mi jej brakuje w codziennym życiu (czwórka małych dzieci w domu J) i tak mało mam okazji przebywać w niej, a jest po prostu piękna. W ciszy mówi Bóg – święte słowa.

Ciekawe, że najważniejsze co usłyszałem nie dotyczyło męskości i nie było bezpośrednio związane z tematem rekolekcji (choć też było wspaniałe). Najważniejsze dla mnie było to, co Marcin mówił o modlitwie, o duchowości, o życiu wewnętrznym. Widać i słychać, że nie jest to wiedza wyczytana z książek (pewno też), ale jest to świadectwo kogoś, kto żyje tym o czym mówi. Bardzo dziękuję za ten czas!

Jacek

Fundacja

theosis.jpgJeśli chcesz możesz wesprzeć materialnie nasze działania. Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj na stronę Fundacji Theosis www.fundacjatheosis.pl.

Pro Homini

Pro Homini Marcin Gajda
Bolechowo 14
72-100 Goleniów

53 1140 2004 0000 3902 7698 9549

 

Wiadomości

Jeżeli chcesz dostawać od nas powiadomienia i zaproszenia, przejdź na stronę Przyjaciół Miłości Miłosiernej i podaj swój adres e-mail w formularzu u dołu strony.

Facebook